HAKKIMIZDA

HİKAYE

Yaklaşık 30 yıllık bir tecrübe ve birikimizle, ülkenin çeşitli bölgelerinde yüzlerce öğrenci, öğretmen, ressam, iç mimar, tasarımcı ve çeşitli dallarda sanatçılar yetiştirdik. Yetiştirdiğimiz yeteneklerin bir kısmı Yurtiçinde bir kısmı da yurt dışında sanatsal ve mesleki faaliyetlerini hali hazırda sürdürmektedirler.

Bu defa, Bursa Nilüfer Resim Kursu, İhsaniye, Ömür sokak’ daki kendi yerimizde, farklı bir konsept ve derinliğiyle LEONARDO ART SCHOOL ‘Academy’ de hep birlikte olacağız.

LEONARDO

Leonardo Da Vinci’nin ‘’7 Temel Prensibinden’’ ve Platon’un ‘’ACADEMIA’’ anlayışından ilham aldık.

Kitaplar kısaca Leonardo Da Vinci’den mükemmleliyetin ve insan zekasının gelmiş geçmiş en büyük temsilcilerinden birisi, çok yönlü sanatçı, yüzyıllara damgasını vuran mucit, heykeltraş, mimar, mühendis ve Rönesansın en büyük sanatçısı olarak bahseder.

Onun 7 Temel Prensibi, yüzyıllardan bu yana ışık vermeye devam ediyor.

Bu nedenle kurumumuzun adını belirlerken, Leonardo Da Vinci ve onun temel 7 prensibi ilham kaynağı oldu.

Curiosita(merak):

Yaşama doymak bilmeyen bir merak ve öğrenmeyle bağlı olmaktır. Hiçbir konu, hiçbir dal ayrımı yapmaksızın, çevremizdekilerin düşünecek ve söyleyeceklerinden çekinmeden, merakımızı kaybetmeden sormak, araştırmak, öğrenmek gereklidir.

Dimostrazione(ispat):

Bilgiyi deneme yolu ile test etme, sebatkarlık ve hatalardan ders alma arzusu anlamına gelir. öğrenilen her şey mutlaka denenerek test edilmeli, doğruluğuna ondan sonra karar verilmelidir.

Sensazione(hissetme):

Duyguların özellikle hayati deneyimlerin bir aracı olan görüşün devamlı olarak rafine edilmesi anlamına gelir. Müzik dinlemeli, resim çizmeli, müzeler gezmeli, kitap okumalıyız. Değişik yiyecek ve içecekler tatmalı, çevremizdeki her şeye dokunmalıyız.

Sfumato(pus):

Belirsizliği, paradoksu ve kararsızlığı kucaklama arzusu anlamına gelir. Gelişen dünyada başarılı olmak için belirsizlikler altında çalışmaya alışmalıyız. Paradoksla karşılaştığımızda sükunetimizi koruyarak etkili ve sağlıklı bir zihne sahip olabiliriz.

Arte/Scienza(bilim ve sanat):

Mantık ve hayal arasındaki dengenin geliştirilmesi anlamına gelir. Her insan doğuştan her türlü yeteneğe sahiptir.

Corporalita (bütünleşmeyi besle):

Zerafet; her iki eli de aynı şekilde kullanabilmenin filtresi ve dengenin sağlanması anlamına gelir. Başarı için kişinin öncelikle kendisiyle barışık olması gerekir. Bunu sağlayacak bir etken de insanın sağlıklı, zarif ve dengeli bir vücuda sahip olmasıdır. Bunun için kişinin sahip olduğu fiziki yapısını geliştirmesi gerekir. Bunu sağlamak amacıyla kişi: stresten uzak durmalı, zihnini şen tutmalı, dengeli bir beslenme yapmalı, uykusunu düzenli olarak almalı, zerafetine dikkat etmeli ve sağlığını korumalıdır.

Connessıone(ilişkilendirme):

Bütün olayların ve her şeyin ilişkisini anlamak ve değerlendirmek, sistemli düşünme anlamına gelir. Kısaca yaşadığımız her şeyin birbiriyle olan ilişkisini anlamaya çalişmalı, her şeyi bir arada değerlendirmeliyiz.