HOBİ ATÖLYESİ

HOBİ ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Farklı mesleki faaliyetlerin içinde bulunuyorsanız ve bugüne kadar içinizde hep resim yapmayı hayal edip, bir türlü olmadıysa , bir parça günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak, sanatın derinliklerine dalıp, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ve kendi özgün eserleriniz üretmek istiyor ve bunları sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız, Bursa resim kursu tam size göre.. Sizi  Leonado Art Academy’nin sıcak sevimli atölye ortamına bekliyoruz.
Hafta içi akşam ve Hafta sonu ders programlarımızla, gerekirse talebinize göre özel ders programlarımızla keyif ve heyecanla resim çalışmaları yapabileceğiniz bir ortam sunuyoruz.
Hobi öğrencilerine uygun fiyatlarla haftada 4 saat ayda 16 saat ve toplamda 16 haftada’dan oluşan programlar önerilmektedir.
Kredi kartı ile taksit imkanları mevcuttur.

DERS İÇERİKLERİ

Karakalem Çizim Dersleri
Karakalem resimlerin her zaman sanat sever kişilerde ayrı bir yeri olmuştur. Yalınlık insanlarda kimi zaman rengarenk iç dünyasıyla ayrı bir ilgi uyandırmıştır.
Her ne kadar diğer resim türlerinin karakalem resimlere göre renkli oldukları için avantajlı olduklarından bahsedilse de, karakalem çizimlerdeki ışık gölge çalışmaları sevenlerine ayrı bir tat verir. En temel resim malzemesi olarak gösterebileceğimiz karakalem ve kağıt ikilisi size yalın ve bir o kadar güzel resim çizme olanağını sağlar.
Temanızı seçersiniz çizmeye başlarsınız ve kendinizi sürekli geliştirerek ışık gölge ayarlarını iyileştirebilirsiniz. Zaten bir karakalem çalışmasını iyi yapan en önemli etken ince ayarlarıdır. Işığı gölgeyi iyi yansıtabilirseniz resminizde güzel olur.

Yağlı Boya
Rönesans’tan günümüze kadar en çok uygulanan ve kabul görmüş resim tekniğidir. Yağlı boya tekniği yapım sırasında kısmen hata kabul eden bir tekniktir. İstenmeyen yerler sonradan düzeltilebilir.Yapılan resimler uzun ömürlüdür. Temizlik ve bakımı kolaydır. Yağ (bezir yağı) ve toz boyaların karışımıyla yapılmış boyalara yağlı boya denir. Bu karışımın içine katılan diğer maddeler boyanın kalitesini belirlemektedir. Yağlı boyada aranan başta gelen özelliklerden biri renklerin solmaması, diğeri, üzerinde kabuk yapmadan kurumasıdır. Yağlı boya tekniğinde iyi sonuç almak için: Resim yapılacak sathın iyi hazırlanmasına, kaliteli boya kullanılmasına, incelticilerin kaliteli olmasına, boya paleti, fırçalar ve resim sehpasının kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.Ayrıca güzel resimler yapmak için çok çalışmak gerekir. Çok çalışmak kaliteyi de beraberinde getirir.

Sulu Boya
Su katılarak karıştırılıp kullanılabilen boya türü. Kâğıt ya da mukavva üzerine çalışılır. Suluboya, guvaş boyadan farklı olarak saydam şeklini korur. Berraktır ve çabuk bozulur. Buna karşın kullanılması daha pratik ve hızlıdır. Diğer boyalara oranla daha ekonomik olması da kullanımında önemli bir etkendir.
Romantik ressamların birçoğu yapıtlarında suluboyayı kullanmışlardır. Özellikle izlenimciler, izlenimlerini kâğıda hızla aktarabilmek için akıcı ve çabukluk sağlayan suluboyayı, her zaman için yağlıboyaya yeğlemişlerdir. Eugéne Bouidin, Seurat, Signac ve Cross gibi yeni-izlenimcilerin yanı sıra, çağımızda Dunoyer ve Segonzac suluboya resmin ustaları arasındadır.

Pastel Teknikleri
İlköğretimden başlayarak, lise hatta üniversiteye kadar öğrenciler resim dersi görmektedirler. Bu resim derslerinde kara kalem çalışması, guaj boya, sulu boya, bastel boya gibi çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak bu resim derslerini görmüş kişilerin tamamına yakını pastel boyanın nasıl yapıldığını bilmemektedir. Derse giren öğretmenin ‘Hadi sonbahar resimi yapın.’ , ‘Bugün istediğiniz resmi yapabilirsiniz.’ veya ‘Bu derste sevdiklerinizi yapın.’ gibi cümlelerle dersi geçiştirmesi, boyama tekniklerini öğretmemesinden kaynaklanmaktadır. Her işin bir inceliği, yapılış tarzı olduğu gibi pastel boyanın da uygulanışında küçük ayrıntılar gizlidir.

Seramik
Seramik boyama çok incelikli ve keyifli bir uygulama. Seramik boyama ile ilişkili güzel örneklere bakmak bile başlı başına zevk.