GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE HAZIRLIK DANIŞMANLIĞI

GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE HAZIRLIK ATÖLYESİ
Güzel sanatlar liseleri, gençlerimizin, gelecekte akademik anlamda ilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrenim görmelerini ve mesleki kazanımlar edinmelerini, özel yetenek gerektiren, yurt içinde ve yurt dışında Güzel Sanatlar alanında eğitim veren, Üniversitelere öğrenci yetiştirmek ve öğrencilerimizin alanlarında araştırmacılığa yönelerek, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini, ulusal ve uluslararası arası sanat eserlerini tanımalarını ve yorumlamalarını sağlamak amacıyla kurulmuşlardır.

Güzel sanatlar liselerinin, resim bölümlerine , özel yetenek sınavları ile her yıl 30 civarında öğrenci kabul edildiğini düşünürsek, bu güne kadar atölyemizde danışmanlığını yaptığımız yüzlerce adayımızın Güzel Sanatlar Liseli olmalarından mutluluk duymaktayız.
Bu bölümdeki çalışmalarımız haftada 4,8 ve 12 saat dersler ile hafta içi ve hafta sonu şeklinde uygulanmakta, sınava doğru yoğunlaşmaktadır. Atölyemizde her gün çalışma imkanı sağlanmaktadır.
Güzel Sanatlar lisesini bir hayal olmaktan ileriye taşımak, disiplinli, düzenli bir atölye çalışma ortamıyla mümkündür. Aynı zamanda yoğun çalışmalarımızın arasında, kısa kısa mola ve aralarla adaylarımız ve deneyimli sanatçılarımızla, hep birlikte eğlenmek, sohbet etmek ve de tabi ki kahkahalar.. her birimizde unutulmayacak derin güzel izler bırakacaktır.
Başarıya odaklı, samimi ve keyifli Güzel sanatlar Lisesi Atölyemize, orta öğrenim 6-7-8. Sınıf seviyesindeki genç arkadaşlarımız katılabilirler.. Kayıt yaptırmakta geç kalmayınız..